Czy mogę zagrać w filmie?

W dzieciństwie wiele osób marzyło o zostaniu aktorem lub piosenkarzem. Potem przychodziła proza życia i i plany te odchodziły w zapomnienie. Pozostało tylko podziwiać grę aktorską zawodowców na ekranach kin i telewizorów. Czy jednak na pewno nie ma już szansy na wystąpieniu w filmie?
Dzisiaj o wiele łatwiej dostać się na plan produkcji filmu, reklamy lub serialu. Powstało wiele agencji castingowych poszukujących nowych twarzy. W zależności od potrzeb wybiera się osoby do grania większych lub mniejszych ról albo do statystowania. Obecnie kręci się coraz więcej seriali paradokumentalnych do których najchętniej zatrudnia się “naturszczyków” i chociaż chętnych do grania jest wielu z pewnością prawie każdy ma szansę na angaż.
Pozostaje jeszcze kwestia materialna. Ile można zarobić? Płace kształtują się na różnym poziomie. W grę wchodzą kwoty od 40 do 350 złotych w zależności od tego czy postać którą gramy jest pierwszo-, drugo- czy trzecioplanowa. Zdarzają się produkcje w której zapewniają tylko opłacony nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów podróży.
Gdzie szukać kontaktu z producentami? Przeważnie wystarczy wejść na stronę danego serialu w internecie. Podane są tam sposoby na zatrudnienie oraz adres kontaktowy. Potem trzeba tylko przyjechać na casting, odegrać improwizowaną scenkę i… spełniać swoje młodzieńcze marzenia.

Comments are closed.