Najlepszy James Bond

“Nazywam się Bond, James Bond” tę wypowiedź pojawiającą się w każdym odcinku serii o przygodach agenta 007 znają niemal wszyscy. Bohater powieści Iana Fleminga podbija serca widzów od 1962 roku kiedy to na ekrany weszła pierwsza część zatytułowana “Doktor No”. Główną rolę zagrał Sean Connery. Po sukcesie tego filmu do 2015 roku powstały łącznie 24 części w których postać brytyjskiego szpiega zagrało sześciu aktorów. Pozostała piątka to George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan i Daniel Craig. Każdy z nich, chociaż odgrywał tego samego bohatera, stworzył swojego własnego agenta. Te różnice doprowadziły do powstania sporu o to, który z aktorów był najlepszym Bondem.
O miejscu w klasyfikacji decyduje zarówno wygląd fizyczny, zaprezentowanie charakteru Jamesa, a także poziom gry aktorskiej. Jak zwykle ilu wypowiadających się tyle też opinii. Jedni uważają, że w tym porównaniu wygrywa Sean Connery za emanującą męskość. Urodą o palmę pierwszeństwa walczą Roger Moore i Pierce Brosnan. Daniel Craig przełamał monopol na agenta-bruneta i mimo początkowej niechęci fanów również stara się dotrzeć na szczyt.
Dla miłośników serii najważniejsze jest jednak to, że ciągle powstają nowe odcinki i nadal będzie można podziwiać nie tylko agenta w akcji, ale także nowe pojazdy i gadżety oraz piękne kobiety pojawiające się u jego boku.

Comments are closed.