Telewizja dla dzieci

Niejedna osoba zapyta po co pisać o telewizji dla najmłodszych skoro niemal każdy zna numery kanałów do wystukania na swoim pilocie, które umożliwią przeniesienie się na te poświęcone kreskówkom. A jednak pisać warto. Wielu rodziców za cenę “spokoju” pozwala buszować swoim pociechom wśród niezliczonej propozycji bajek i filmów dla dzieci i nie tylko. Nie zawsze potrafią określić czas jaki milusińscy spędzają przed telewizorem nie wspominając już o zawartości oglądanych filmów. Taka kontrola jest jak najbardziej wskazana.
Zacznijmy od czasu. Dzieci do trzech lat nie powinny zasiadać przed telewizorem. Dla czterolatków przeznaczmy najwyżej 30 minut. Dla tych w wieku szkolnym norma oglądania wynosi godzinę, a gdy skończy 10 lat maksymalnie półtora godziny. Trzynastolatkowi najlepiej wyznaczyć normę tygodniową.
Aby uchronić dziecko przed uzależnieniem się od telewizji warto przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim oglądajmy programy razem z dzieckiem. Rozmawiajmy o tym co zobaczyło w telewizji. Nie włączajmy telewizora podczas spożywania posiłków i tuż przed snem. Odpuśćmy sobie reklamy silnie oddziałujące na emocje malucha. Sami świećmy przykładem i nie uczmy naszej pociechy, że telewizor to jedyny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Comments are closed.